Náš příběh
![](http://vinoodbodlaku.cz/cdn/shop/files/1-2_{width}x.jpg?v=1659862849)
Radek Bodlák
S gastronomií jsem začal vlastně už na vojně. Sloužil jsem v Posádkovém domě Armády a zajišťoval relax pro důstojníky i veliké plesy. Moje opravdová vášeň k vínu ale začala v devadesátých letech, kdy jsem pracoval v poděbradském hotelu Bellevue. Tehdy jsem jako jeden z prvních v České republice absolvoval somemlierský kurz u pana Kopečka ve Vinařské Akademii Valtice.
Měl jsem vždy sen. Otevřít vlastní vinárnu a obchod s vínem. Proto jsem se rozhodl zasypat vjezd do naší garáže a společně s manželkou Jitkou garáž přebudovat na vinárnu. Roky nám garáž fungovala i jako sklad a kancelář naší nové obchodní firmy Harmonia Vini. Dnes, o 17 let později, už máme vlastní sklady a kanceláře poblíž Poděbrad.
Víno vytváří mezi lidmi porozumění a nové vztahy. Proto bychom ho měli pít a ne archivovat. Každé setkání nad sklenkou dobrého vína je totiž jako rituál, který nás všechny dále posouvá.
Harmonia Vini – Přední dodavatel vína do české gastronomie
Už v devadesátých letech jsem pochopil, že se my všichni v Česku musíme naučit víno pít. Začali jsme tak s vínem obchodovat. Takto vznikla naše firma Harmonia Vini. K dodávkám vína jsme začali zároveň školit personál a vytvářet kolekci kvalitních vín. Dnes jsme považováni za předního dodavatele vín. Spolupracuje s námi přes 600 restaurací a hotelů včetně hotelů OREA, restaurace Červený jelen nebo Prague Marriott Hotel. Naše vína si užijete taky během vašeho relaxu ve známých wellness centrech Infinit.
Naše služby pro gastronomiiJitka Bodláková
K vínu jsem dostala zejména díky Radkovi. Vždycky jsem milovala šperky a v devadesátých letech jsem proto pracovala ve zlatnictví v Poděbradech. Se vznikem naší vlastní vinárny bylo ale potřeba, abych pomohla právě tam. Tím pro mě zlatnictví skončilo a naopak jsem se naplno vrhla do vína.
Ale komu by přeci vadilo pracovat s vínem...? Dneska se hlavně starám o administrativní fungování celé naší firmy.
Po večerech s Radkem samozřejmě neustále kontrolujeme kvalitu našich vín.
![](http://vinoodbodlaku.cz/cdn/shop/files/2-3_{width}x.jpg?v=1659862861)
![](http://vinoodbodlaku.cz/cdn/shop/files/3_4b93f85b-48ff-4e28-8cb5-95f1461cd7bd_{width}x.jpg?v=1659862879)
Filip Bodlák
Vždycky jsem měl rád technologie. Po škole jsem se proto vydal vlastním směrem. Zaměstnáním ve velkém globálním e-commerce korporátu—eBay. Rozuměl jsem zároveň vínu. Svůj sommelierský kurz jsem dokončil ještě před maturitou. Po několika letech v korporátu jsem začal pracovat na internetovém obchodě Víno od Bodláků. Přišel čas spojit moje zapálení pro technologie a víno.
V roce 2020 jsem se jako hodnotitel zúčastnil světově velmi významné OIV soutěže Concours Mondial de Bruxelles, která se konala v Brně.