Rodina Nastlových vyrábí víno po staletí. Město Langenlois je v Rakousku jedním z největších vinařských měst a je domovem rodiny Nastlů. O vinice se stará sám Günter s čímž mu pomáhá syn Christian. Udržitelnost pro ně není jen klišé a proto respektují co nejšetrnější metody práce ve vinicích.

Vinice přímo v Langenlois mají jedny z nejlepších viničních tratí (tzv. ried) v oblasti – Steinmassl, Kittmannsberg, Spiegel a Liss. Rodina Nastlů nabízí vína pro všechny chutě, od ovocných a svěžích vín řady VelKam až po nekompromisní řadu Gigant vytvořenou pro ty, kteří mají rádi mimořádná a silná vína. Všechny vinařské procesy se řídí udržitelnými postupy, díky čemuž získali certifikaci Rakouského svazu vinařů Sustainable Austria.

Christian se zejména stará o výrobu. Přináší nové nápady a zkušenosti ze sklizní v Německu, USA a na Novém Zélandu. Hrozny jsou dopravovány šetrně a pouze samospádem ve třípatrovém gravitačním sklepě, což podtrhuje svěží a ovocný charakter vín. Citlivost a délka zrání jsou základními elementy vinařského procesu rodiny Nastl. V portfoliu najdete zejména typické odrůdy Grüner Veltliner a Riesling.

Rodina Nastl

Děkujeme. Náš o decku lepší tým se vám ozve do 24 hodin zpět 💛

Powered by Formful