Alkoholový detox

Novoroční předsevzetí. Kdo by na ně začátkem roku alespoň nepomyslel? Cvičit, zdravě jíst – nebo dokonce nepít! Přece jen svátky a oslavy konce roku mohou být v konzumaci alkoholu poněkud divoké. K tomu všemu se blíží proslulý suchý únor. Přemýšlíte i vy o pauze, ať už v rámci novoročního „detoxu“ nebo suchého února? Dnes pro vás máme pár tipů, jak na to. I se sladkou odměnou na konci.

Zkuste naše nealkoholická vína

Nealkoholická vína jsou skvělou variantou pro každého milovníka bublinek. Díky speciálnímu výrobnímu postupu vinařství Vinselekt Michlovský je od toho klasického vína v podstatě k nerozeznání! Se sklenkou tohoto vína ve společnosti ani při večeři na alkohol ani nepomyslíte.

Nealkoholické víno je také skvělým dárkem například pro těhotnou kamarádku, která na chuť vína nedá dopustit. Díky Revine nezůstane na suchu a dopřeje si svoje oblíbené víno bez jediné kapky rizika.

Ani další nealko nápoje nejsou špatný nápad

Věděli jste, že kromě nealkoholického vína a piva jsou dnes k dostání také různé nealkoholické destiláty jako je například gin nebo whisky? Ať už vás honí mlsná na cokoliv, můžete si dopřát i během alkoholické pauzy svých oblíbených chutí i bez negativních účinků alkoholu.

Přehodnoťte své návyky

Nealkoholické náhrady alkoholických nápojů jsou určitě skvělou variantou, která však není vhodná úplně pro každého.

Pokud místo náhražek chcete změnit své návyky, které vám i do budoucna pomohou konzumaci alkoholu omezit, zamyslete se nad tím, jaké situace vás k nalití sklenky vedou nejčastěji.

Je to posezení s přáteli? Zkuste místo toho třeba vyrazit na lezeckou stěnu, laser game nebo za jinou aktivitou, která vás k popíjení svádět nebude.

Je to u večerního filmu společně s miskou dobrého zobání?

Zobejte místo slaných pochutin například mrkev, která vás nebude tolik svádět po sklence sáhnout – a jako bonus ještě třeba trošku zhubnete!

Ať už je situace, ve které nejčastěji popíjíte jakákoliv, zkuste ji alespoň trošku změnit a sklenka už vás tolik lákat nebude.

Dopřejte si nealko ve velkém stylu

Jedním z nejlepších zážitků na popíjení vína je vedle jeho lahodné chuti také styl, který to má. Ten však můžete vykouzlit klidně i s limonádou nebo minerálkou a citronem.

Dopřejte si nealkoholické pití, které alkohol ničím nepřipomíná, ale ve sklence, která vám dodá ten správný pocit „života na vysoké noze.“ Může to být třeba luxusní sklenka na víno či šampaňské, nebo třeba ten set po babičce, který už roky schováváte na vhodnou příležitost – jaká lepší příležitost než dopřát si to nejlepší pro své zdraví i psychickou pohodu by mohla být?

Zbavte se zbytečně vysokých nároků na svou osobu

Nejhorší na plnění (nejen) novoročních předsevzetí je to, že si toho na sebe nakládáme příliš mnoho. Omezit pití, začít cvičit, jíst jako králík, dřív vstávat, víc číst atd. atd. atd.

Když si to celé naložíte najednou, je jasné, že to dříve či později praskne a porušíte možná rovnou všechny své představy o lepším životě najednou.

Soustřeďte se na jednu věc. Chcete se naučit pít s mírou?

Super.

Dejte si měsíc pauzu od alkoholu a až v dalším měsíci k tomu přidejte něco dalšího. Tak zvýšíte své šance při budování (či odbourávání) jakéhokoliv návyku na maximum.

Jděte do toho s parťákem

Máte kamaráda nebo kamarádku, se kterou se často scházíte právě nad skleničkou? Zapojte ho do své výzvy také. Však to znáte, ve dvou se to lépe táhne. Nejenže vás nebude pokoušet, ale ještě získáte parťáka, se kterým se vzájemně podpoříte a můžete podnikat akce, které by vás se sklenkou ani nenapadly.

Na každé podobné výzvě je možná nejdůležitější sladká odměna na konci. Oslavit měsíc bez alkoholu velkou párty a kocovinou asi není to pravé, ale proč si na konci nedopřát skleničku třeba skutečně kvalitního šampaňského ? Určitě si ji zasloužíte!

Jen nezapomeňte na všechno, co jste se během „detoxikačního“ měsíce naučili a využívejte své nové dovednosti k tomu, abyste si sklenku vína či šampaňského opravdu užili – a to bez nepříjemné kocoviny.

Vinné tipy