Speciální vína, která oceníte nejen na Valentýna

Vychutnejte si na Valentýna to nejlepší z nabídky růžových vín i dalších specialit nejen z českých vinařství. Valentýnské zásoby nakoupíte pohodlně u Bodláků.

Slavíte svátek svatého Valentýna? Nebo spíš patříte k těm, co nad ním tak trochu krčí nos? Ať už je to tak nebo onak, rozhodně se jedná o skvělou výmluvu dopřát si decku něčeho trochu speciálního.

Máte v řadách vína své favority, od kterých odbočujete jen výjimečně?

Právě teď je ta pravá příležitost ochutnat víno, které byste jinak sotva přejeli pohledem. Co třeba takové oranžové víno? Nebo růžové?

Pojďme se společně podívat, čím můžete o Valentýnu překvapit nejen svou polovičku, ale i sebe samotné.

Perfektní dárek pro každého – víno a čokoláda = VSL

Hledáte Valentýnský dárek, který doopravdy potěší? Zapomeňte na plyšáky a květiny. Ten pravý dárek, kterým vedle určitě nesáhnete, je náš dokonalý set červeného vína s čokoládou a stylovými o decku lepšími sklenkami. Luxusní víno a luxusní čokoláda v nádherném balení. Jak ještě lépe byste chtěli svou lásku oslavit?

Suchá vína vhodná (nejen) pro oslavu Valentýna

Pokud slavíte den svatého Valentýna podle amerických filmů, možná jste už k večeru i se svou polovičkou tak trochu přeslazení. V takovou chvíli nastává ten pravý čas na lahodné suché víno.

Grigo Pinot Grigio

Co třeba oranžové Grigo Pinot Grigio Šumivé Grigo Pinot Grigio vás okouzlí svou svěží chutí. Bublinky vám možná připomenou Prosecco a není divu – od Prosecca se totiž Grigo Pinot Grigio liší pouze odrůdou – vyrábí se totiž z oblíbeného Rulandského šedého.

Magia Fiore Spumante  Brut

Máte chuť pochutnat si na polosladkém vínu s aromatem citrusových plodů? Magia Fiore Spumante v sobě spojuje chuť citrónu a žlutého melounu. Toto víno si nejvíce vychutnáte jen tak po večeři. Perfektně se hodí také k salátům či k drůbežímu masu.

Suché ročník 2018 ze Svaté Barbory

Pinot Noir Reserva, rulandské modré je naprostou hrou chutí. Pinot Noir z Čech a Moravy je jedno z nejchutnějších vín a jakmile ochutnáte první lok, nebudete chtít jiné.

Miralý Rosé Intrigant IGT

Ze suchých vín dokonalých pro oslavu Valentýna nesmíme vynechat toskánské Miralý. Toto exkluzivní růžové víno v sobě spojuje tóny čerstvých jahod, melounu, růže a žlutého melounu, které spojuje v jemné chuti a nekonečné svěžesti, která vám i v ponurém únoru zlepší náladu a naladí vás na přicházející jarní měsíce.

Pokud vám popisem trochu připomíná slavné víno Cotes de Provence, máte pravdu. V Toskánsku jsou na pobřeží velmi podobné klimatické podmínky jako v Provence. Miralý tak k němu má hodně blízko.

Sladká vína pro Valentýnské potěšení

Chcete si tento den naopak (ještě více) osladit? Sladká vína jsou dokonalým doplněním pro den zamilovaných – ať už ho slavíte 14. února, 1. května nebo třeba každým dnem. 😊

Sada „Sladké potěšení”

Dalším skvělým dárkem pro milovníka či milovnici sladkého vína je DEGUSTAČNÍ SADA Sladké potěšení, ve které najdete slaďoučké skvosty těch nejlepších moravských i světových vinařství.

Frankovka Rosé 

I druhé „Valentýnské“ víno pochází z moravského vinařství. Tentokrát se jedná o růžovou Frankovku z Rodinného vinařství Sedlák, která si vás získá chutí krémovou chutí s tóny jahod, ostružin a malin.

Láska na první pohled

Ještě jednou v našem výběru navštívím Sv. Barboru, tentokrát pro „Lahev bublinek, k ní sto pusinek”, která je skutečně esencí toho nejlepšího, co Valentýn nabízí v jedinečné limitované edici. Ať už hledáte dárek nebo příjemné pití na speciální večer, tohle polosladké frízo je zaručeně to pravé.

Valentýnský výběr toho nejlepšího

To však nejsou zdaleka všechna vína, která jsme pro oslavu lásky (nebo že by naopak zapíjení opojné svobody?) vybrali.

Podívejte se na výběr toho nejlepšího, co si můžete na svatého Valentýna dopřát.

TIP: Každý milovník vína ocení také stylové tričko s motivem vína.

Vinné tipy