Speciální vína, která oceníte nejen na Valentýna

Slavíte svátek svatého Valentýna? Nebo spíš patříte k těm, co nad ním tak trochu krčí nos? Ať už je to tak nebo onak, rozhodně se jedná o skvělou výmluvu dopřát si skleničku něčeho trochu speciálního.

Máte v řadách vína své favority, od kterých odbočujete jen výjimečně?

Právě teď je ta pravá příležitost ochutnat víno, které byste jinak sotva přejeli pohledem. Co třeba takové oranžové víno? Nebo růžové?

Pojďme se společně podívat, čím můžete o Valentýnu překvapit nejen svou polovičku, ale i sebe samotné.

Suchá vína vhodná (nejen) pro oslavu Valentýna

Pokud slavíte den svatého Valentýna podle amerických filmů, možná jste už k večeru i se svou polovičkou tak trochu přeslazení. V takovou chvíli nastává ten pravý čas na lahodné suché víno.

Grigo Pinot Grigio

Co třeba oranžové Grigo Pinot Grigio s minimem zbytkového cukru a chutí nejoblíbenějšího ovoce s důrazem na meruňku a mandarinku?

Šumivé Grigo Pinot Grigio vás okouzlí svou svěží chutí. Bublinky vám možná připomenou Prosecco a není divu – od Prosecca se totiž Grigo Pinot Grigio liší pouze odrůdou – vyrábí se totiž z oblíbeného Rulandského šedého.

Rosegemma Spumante Rose Brut

Upřednostňujete před mandarinkou a meruňkou chuť bobulí? Rosagemma Spumante Rose Brut v sobě spojuje chuť borůvek a ostružin. Toto víno si nejvíce vychutnáte jen tak po večeři. Perfektně se hodí také k salátům či k drůbežímu masu.

Miralý Rosé Intrigant IGT

Ze suchých vín dokonalých pro oslavu Valentýna nesmíme vynechat toskánské Miralý. Toto exkluzivní růžové víno v sobě spojuje tóny čerstvých jahod, melounu, růže a žlutého melounu, které spojuje v jemné chuti a nekonečné svěžesti, která vám i v ponurém únoru zlepší náladu a naladí vás na přicházející jarní měsíce.

Pokud vám popisem trochu připomíná slavné víno Cotes de Provence, máte pravdu. V Toskánsku jsou na pobřeží velmi podobné klimatické podmínky jako v Provence. Miralý tak k němu má hodně blízko.

Sladká vína pro Valentýnské potěšení

Chcete si tento den naopak (ještě více) osladit? Sladká vína jsou dokonalým doplněním pro den zamilovaných – ať už ho slavíte 14. února, 1. května nebo třeba každým dnem. 😊

Zweigelt Klaret zemské 2020

Hledáte spíše než sladké dezertní víno decentní nasládlou chuť?

Zweigelt z moravského vinařství Svatá Barbora vám Valentýnský večer svou jemnou chutí zaručeně zpříjemní.

Toto víno patří k těm nejjemnějším, které můžete ochutnat. Skvěle se hodí k salátům, kuřecímu masu, ale pro jeho jemnou chuť si ho užijete i jen tak.

Frankovka Rosé zemské

I druhé „Valentýnské“ víno pochází z moravského vinařství. Tentokrát se jedná o růžovou Frankovku z Rodinného vinařství Sedlák, která si vás získá chutí krémovou chutí s tóny jahod, ostružin a malin.

Merlot Rosé pozdní sběr

Ve výběru toho nejlepšího k oslavě dne svatého Valentýna nesmí chybět ani Merlot. Tentokrát jsme vybrali růžový Merlot ze Staré vinice.

Oproti Frankovce je méně jahodové. Spíš v něm najdete osvěžující tóny bezového květu. A taky ostružiny a maliny.

Osvěžující chuť tohoto Merlotu se skvěle hodí nejen k salátům, ale také ke kozímu sýru.

Valentýnský výběr toho nejlepšího

To však nejsou zdaleka všechna vína, která jsme pro oslavu lásky (nebo že by naopak zapíjení opojné svobody?) vybrali.

Podívejte se na výběr toho nejlepšího, co si můžete na svatého Valentýna dopřát.

Vinné tipy