Vánoční rádce – které víno vybrat jako ten nejlepší dárek mamince, tatínkovi nebo třeba ségře

Čas přejídání, dobrého pití a vánočních stromečků se na nás zase jednou řítí až neuvěřitelnou rychlostí. Vína rozhodně k Vánocům neodmyslitelně patří. Ať už na štědrovečerní stůl nebo pod stromeček. Jenže jak vybrat to pravé? Pro nerozhodné jsme udělali výběr, který potěší skutečně každého člena rodiny. Pojďme na to mrknout.

Vína pro maminku i pro ségru

Nejdůležitější ženy v životě jsou ty, které nás vychovaly. A často i tak trochu potrápily. Maminka a sestra jsou pro většinu z nás tou nejbližší rodinou a zaslouží si od nás to nejlepší. O Vánocích je ten nejlepší čas, kdy jim lásku oplatit vínem, které nejenže skvěle chutná, ale ještě i jistou záplatou na nervy, které s námi kolikrát i dneska mají.

Vína pro první osudové ženy našich životů

Takže která vína jsme vybrali pro maminky (a hodné sestřičky)?

Lahev roséčka od srdéčka (Zweigeltrebe Rosé)

Tak tohle víno je pro maminky přímo dělané. Pochází ze slováckého Vinařství Sv. Barbora, ve kterém se na maminky myslelo jak při samotné výrobě vína, tak i všech detailů jako je jeho název a etiketa.

Lahev roséčka od srdéčka je osvěžující, suché víno s příchutí letního ovoce a lehkým nádechem smetanové chuti. Hodí se k salátům i kozímu sýru a pod stromečkem potěší každou něžnou duši. 😊

Dárková sada jedinečného vína ve stylové krabici

Tahle sada roséček je pro maminku jak dělaná. Kromě „klasického” roséčka v ní maminka najde i jedinečné oranžové Pinot Grigio Ramato. Stejně tak jedinečné, jako je ona sama. Ale jistě si pochutná i na roséčku z Toskánska, která i do zimních měsíců vnese letní ovocné osvěžení.

Nealkoholická vína Revine

Říkáte, že vaše maminka moc na alkohol není? Nealkoholická vína od Miloše Michlovského se vyznačují znamenitou chutí „skutečného“ vína, alkohol byste v nich však hledali marně. Jsou tak skvělým dárkem pro maminky, které sice víno milují, ale už tolik neocení lehkou hlavu, kterou dovede pár skleniček vyvolat, stejně jako třeba pro těhotnou či kojící ségru nebo kamarádku.

Že jste si nevybrali? Navštivte kategorii dárky pro maminku, ve které jsme vybrali osm lahví a setů, které potěší každou ženu.

Dárková sada červeného vína s exkluzivní čokoládou Lidka

Červené víno a čokoláda. 😍 To je dokonalé spojení chutí pro tu nejspeciálnější příležitost. A co je speciálnějšího než Vánoce strávené s nejdůležitější ženou našich životů? Dárkovou sadu s čokoládou máme hned ve dvou variantách.

V první naleznete 70% čokoládu chutnající po citrusech, portském a rozinkách a k ní lahodné suché červené Montepulciano d'Abruzzo DOP Il Rabdomante, které mamince zprostředkuje skutečný chuťový zážitek, na který jen tak nezapomene.

Tip: Pokud byste uspořádali firemní akci, máme pro Vás zaručený způsob jak u zaměstnanců zazářit s čokoládou Lidka v kombinaci dárkových krabiček které naleznete zde, určitě vykouzlíte svým zaměstnancům úsměv na tváři, od objednávky 1000 kusů si umíte objednat dárkové krabičky dle vlastních představ

V druhé variantě můžete kromě lahodných chutí darovat i příběh. 70% hořkosladká čokoláda v tomto balíčku pochází z bobů z jávského sopečného kráteru! Její chuť připomíná ty nejlahodnější brownies. No a samozřejmě ani v tomto balíčku nechybí skvěle ladící víno. V tomto případě jde o chuťově výrazné Falco Nero Salice Salentino DOP Riserva

Mňam!

Vína pro tatínka a další důležité chlapy vašeho života

Stejně jako mamky, i tátové si s námi užili dost a dobré vínečko jistě ocení. Které víno tatínkovi darovat? Po domluvě s našimi tatínky jsme pro vás vybrali následující.

Pro tebe, tati! Sauvignon pozdní sběr 2019

Suché víno s příchutí citrusů, černého rybízu a hluchavek s nižším obsahem alkoholu… Sauvignon z Vinařství Sv. Barbory je zkrátka naprostá lahoda. Stejně jako víno pro maminky, i toto je dělané přímo s myšlenkou na naše mužské vzory, čemuž odpovídá drsná chuť i originální etiketa.

Víno si tatínek může vychutnat jen tak, ale skvěle se hodí například ke kuřecímu masu.

Grand Reserva 2018 v luxusní dřevěné krabici (magnum 1.5 l)

Tak tahle lahev zaručeně potěší nejen tatínka, ale také vaše obchodní či životní partnery. Zkrátka každého chlapa (a nejen…), který dovede ocenit suché červené víno vyráběné s maximální péčí. ŠTĚPÁN MAŇÁK zkrátka umí a není divu, že zrovna tomuto vínu nechal vyrobit luxusní dřevěnou krabici. Grand Reserva 2018 má výraznou barvu a chuť, ve které zřetelně rozeznáte kompotované ovoce s čokoládou včetně mistrovské práce s dubovými sudy typu barrique. Nalákali jsme vás? Neváhejte, skladem jsou poslední kousky. Opravdu!

Vína pro partnerku

No a kdo si dobré víno zaslouží víc než manželka či přítelkyně? 😊 Které jsme vybrali pro ženu, která vás provází životem a musí snášet všechny výstřelky vašeho dospělého já? 😊

Dárková sada bublin z alpského podhůří

Hledáte pro svou partnerku něco skutečně exkluzivního? Pro milovnici bublinek nemůžete sáhnout po ničem jiném než je tato dárková sada Prosecca. Hrozny těchto sametově jemných bublinek pochází z maličké oblasti Valdobbiadene DOCG. Chuť tohoto Prosecca je prostě nepopsatelně komplexní a lahodná a žádnou milovnici bublinek zaručeně nezklame.

Champagne Bouché v originální dárkové krabici

U bublinek ještě chvilku zůstaneme, tentokrát tu však máme specialitu pro skutečné milovnice šampaňského.

Champagne Bouché zrají celé 4 roky, což jim dodává unikátní jemnou a současně komplexní chuť.

Vyberte pro svou partnerku do nejlepší Champagne Bouché a vychutnejte si ho společně v těch nejvzácnějších momentech vašeho společného života.

Vína pro partnera

Kupovat dárek partnerům dovede být pěkně náročná disciplína. Stejně jako u ostatních blízkých, i u manželů a partneru proto doporučujeme sáhnout po jistotě v podobě kvalitního vína. Které jsme vybrali pro ně?

BETON Rulandské šedé

Tenhle BETON z Rulandského šedého od vinařství Mádl se vyznačuje svěží, minerální a také tak trochu „mladistvou“ chutí. Na rozdíl od klasického vína dozrává – jak už název napovídá – v betonu. Ten je chuťově neutrální, takže víno chutná podobně jako z nerezového tanku. Rozdíl je v tom, že v betonu víno v kontaktu s kyslíkem. A tak může dýchat. To v nerezu nejde.

Minimum cukru, minimum tříslovin, za to skvělá a plná chuť citrusů s náznakem hrušky i meruňky. No a k tomu ta etiketa. BETON je prostě ideál pro každého správného přítele i manžela.

Prosecco Superiore Valdobbiadene Treviso DOCG Brut

Tohle prosecco není jen tak kde jaké obyčejné Prosecco. Prosecco Superiore Valdobbiadene Treviso patří k tomu nejlepšímu, co můžete z řad těchto vín pořídit – jedná se o skutečně exkluzivní záležitost s tím nejjemnějším perlením, které můžete ochutnat.

Byl váš přítel letos opravdu hodný?

Pak si tohle prosecco zaručeně zaslouží!

Moravíno set v luxusní dárkové krabici

Moravíno z valtických vinic a jejich okolí patří ke špičce moravských vín. Znáte chutě svého partnera? Pak je právě tento set ideálním dárkem, protože si můžete podle našeho konfigurátoru zvolit chutě, které vašemu příteli lahodí nejvíce. 

Skvělou volbou od stejného vinařství je také dárkový set s vínem Rulandské modré z řady Burgunder a dvěma skleničkama s logem Moravíno. Toto Rulandské modré nepatří k nejmladším, dostalo totiž dostatek času k vyzrání v dubových sudech. Takhle klasika zaručeně nezklame.

Potřebujete přece jen trochu více inspirace? Mrkněte na naši kategorii Dárky pro přítele. 😊

„Vinné” příslušenství pro každého

Chcete obdarovat milovníka vína, ale po lahvi se vám přece jen sahat nechce? 

Sáhněte po našich originálních skleničkách – protože o decku lepší den si zaslouží prostě každý. Chybu neuděláte ani s naším značkovým otvírákem, protože správný milovník vína by měl mít otvírák nejen doma, ale také v každé kapse a v každém zavazadle. 😉

Pokud vám inspirace nestačila, můžete načerpat více nápadů na naší speciální stránce věnované právě Vánocům.  🎄

Vinné tipy