Vánoční rádce – které víno vybrat jako ten nejlepší dárek mamince, tatínkovi nebo třeba ségře?
Čas přejídání, dobrého pití a vánočních stromečků se na nás zase jednou řítí až neuvěřitelnou rychlostí. Vína rozhodně k Vánocům neodmyslitelně patří. Ať už na štědrovečerní stůl nebo pod stromeček. Jenže jak vybrat to pravé? Pro nerozhodné jsme udělali výběr, který potěší skutečně každého člena rodiny. Pojďme na to mrknout.

Vína pro maminku i pro ségru

Nejdůležitější ženy v životě jsou ty, co nás vychovaly. A často i tak trochu potrápily. Maminka a sestra jsou pro většinu z nás tou nejbližší rodinou a zaslouží si od nás to nejlepší. O Vánocích je ten nejlepší čas, kdy jim lásku oplatit vínem, které nejenže skvěle chutná, ale ještě i jistou záplatou na nervy, které s námi kolikrát i dneska mají.

Vína pro první osudové ženy našich životů

Takže která vína jsme vybrali pro maminky (a hodné sestřičky)?

Lahev roséčka od srdéčka (Zweigeltrebe Rosé)

Tak tohle víno je pro maminky přímo dělané. Pochází ze slováckého Vinařství Sv. Barbora, ve kterém se na maminky myslelo jak při samotné výrobě vína, tak i všech detailů jako je jeho název a etiketa.

Lahev roséčka od srdéčka je osvěžující, suché víno s příchutí letního ovoce a lehkým nádechem smetanové chuti. Hodí se k salátům i kozímu sýru a pod stromečkem potěší každou něžnou duši. 😊

 Dárková sada italských vín

Nejste si přesně jistí, jakou chuť vaše maminka ocení? Sáhněte po klasice. Dárková sada italských vín nabízí výběr těch nejzajímavějších chutí, která italská vína nabízejí. Nejenže skvěle chutná, ale současně se jedná i o ideální degustační set, který vaši maminku (či sestru) alespoň na pár okamžiků přesune do sluncem zalité Itálie.

Nealkoholická vína Revine

Říkáte, že vaše maminka moc na alkohol není? Nealkoholická vína od Miloše Michlovského se vyznačují znamenitou chutí „skutečného“ vína, alkohol byste v nich však hledali marně. Jsou tak skvělým dárkem pro maminky, které sice víno milují, ale už tolik neocení lehkou hlavu, kterou dovede pár skleniček vyvolat, stejně jako třeba pro těhotnou či kojící ségru nebo kamarádku.

Že jste si nevybrali? Navštivte kategorii dárky pro maminku, ve které jsme vybrali osm lahví a setů, které potěší každou ženu.

Exkluzivní dárková sada v dřevěné krabici s vínem Pálava, Chardonnay a Rulandské bílé

Poslední v našem doporučení dárků pro důležité ženy vašeho života je skutečná specialitka. Ať už vybíráte dárek pro maminku, sestru nebo třeba i svou přítelkyni, tato exkluzivní dárková sada zaručeně nezklame. Jedná se totiž o výběr toho nejlepšího vína z moravského vinařství Zlomek & Vávra v nádherném dárkovém balení. K tomu všemu je i na samotné lahve zapečetěné speciálním voskem radost pohledět.

Mňam!

Vína pro tatínka a další důležité chlapy vašeho života

Stejně jako mamky, i tátové si s námi užili dost a dobré vínečko jistě ocení. Které víno tatínkovi darovat? Po domluvě s našimi tatínky jsme pro vás vybrali následující.

Pro tebe, tati! Sauvignon pozdní sběr 2019

Suché víno s příchutí citrusů, černého rybízu a hluchavek s nižším obsahem alkoholu… Sauvignon z Vinařství Sv. Barbory je zkrátka naprostá lahoda. Stejně jako víno pro maminky, i toto je dělané přímo s myšlenkou na naše mužské vzory, čemuž odpovídá drsná chuť i originální etiketa.

Víno si tatínek může vychutnat jen tak, ale skvěle se hodí například ke kuřecímu masu.

Grand Reserva 2018 v luxusní dřevěné krabici (magnum 1.5 l)

Tak tahle lahev zaručeně potěší nejen tatínka, ale také vaše obchodní či životní partnery. Zkrátka každého chlapa (a nejen…), který dovede ocenit suché červené víno vyráběné s maximální péčí. ŠTĚPÁN MAŇÁK zkrátka umí a není divu, že zrovna tomuto vínu nechal vyrobit luxusní dřevěnou krabici. Grand Reserva 2018 má výraznou barvu a chuť, ve které zřetelně rozeznáte kompotované ovoce s čokoládou včetně mistrovské práce s dubovými sudy typu barrique.

Vína pro partnerku

No a kdo si dobré víno zaslouží víc než manželka či přítelkyně? 😊 Které jsme vybrali pro ženu, která vás provází životem a musí snášet všechny výstřelky vašeho dospělého já? 😊

Merlot News Drinker 2020

Tohle víno je skvělé, vtipné a originální. Nejlepší na něm je však to, že neobsahuje siřičitany, které jsou častým spouštěčem bolehlavu. Jedná se o hodně ovocné červené víno, které posbíralo tolik ocenění, že se nám je ani nechce vyjmenovávat. Ovocná chuť, plné tělo a tříslovin tak akorát – u tohoto Merlotu se vaše přítelkyně skvěle zrelaxuje ať už sama s knihou či ve společnosti nejlepší kamarádky.

Dárková sada osvěžujících francouzských vín

Chcete raději vsadit na jistotu? Tou je sada francouzských vín, ve které naleznete červené, bílé i růžové víno – všechna v osvěžující chuti a špičkové kvalitě. Jsou z Gaskoňska, což je region slavného armagnacu. A taky je to region, kde byl dřív oceán. Proto ve vinicích úplně běžně objevíte všelijaké pradávné fosílie.

Pokud vaše přítelkyně oceňuje klasiku, ale současně ráda poznává i nové chutě, francouzská vína ji rozhodně nezklamou.

Dárková sada italských bublin

Miluje vaše přítelkyně bublinky? Není divu, svou jemnou chutí patří perlivá a šumivá vína k těm nejoblíbenějším vůbec.

V dárkové sadě italských bublinek vaše přítelkyně nalezne pouze to nejlepší – Prosecco ve dvou různých podobách a na závěr (či naopak na start?) i Pinot Chardonnay.

Champagne Bouché v originální dárkové krabici

U bublinek ještě chvilku zůstaneme, tentokrát tu však máme specialitu pro skutečné milovnice šampaňského.

Champagne Bouché zrají celé 4 roky, což jim dodává unikátní jemnou a současně komplexní chuť.

Vyberte pro svou partnerku do nejlepší Champagne Bouché a vychutnejte si ho společně v těch nejvzácnějších momentech vašeho společného života.

Vína pro partnera

Kupovat dárek partnerům dovede být pěkně náročná disciplína. Stejně jako u ostatních blízkých, i u manželů a partneru proto doporučujeme sáhnout po jistotě v podobě kvalitního vína. Které jsme vybrali pro ně?

Dárková sada červených vín z italského Piemonte

Jako první opět doporučíme klasiku, tentokrát pro milovníky poctivého červeného. Výběr vín z italského Piemonte je skvělý k příjemnému večeru ve společnosti filmu – či třeba té vaší. 😉

BETON Rulandské šedé

Tenhle BETON z Rulandského šedého od vinařství Mádl se vyznačuje svěží, minerální a také tak trochu „mladistvou“ chutí. Na rozdíl od klasického vína dozrává – jak už název napovídá – v betonu. Ten je chuťově neutrální, takže víno chutná podobně jako z nerezového tanku. Rozdíl je v tom, že v betonu víno v kontaktu s kyslíkem. A tak může dýchat. To v nerezu nejde.

Minimum cukru, minimum tříslovin, za to skvělá a plná chuť citrusů s náznakem hrušky i meruňky. No a k tomu ta etiketa. BETON je prostě ideál pro každého správného přítele i manžela.

Prosecco Superiore Valdobbiadene Treviso DOCG Brut

Tohle prosecco není jen tak kde jaké obyčejné Prosecco. Prosecco Superiore Valdobbiadene Treviso patří k tomu nejlepšímu, co můžete z řad těchto vín pořídit – jedná se o skutečně exkluzivní záležitost s tím nejjemnějším perlením, které můžete ochutnat.

Byl váš přítel letos opravdu hodný?

Pak si tohle prosecco zaručeně zaslouží!

Moravíno set v luxusní dárkové krabici

Moravíno z valtických vinic a jejich okolí patří ke špičce moravských vín. Znáte chutě svého partnera? Pak je právě tento set ideálním dárkem, protože si můžete podle našeho konfigurátoru zvolit chutě, které vašemu příteli lahodí nejvíce.

Potřebujete přece jen trochu více inspirace? Mrkněte na naši kategorii Dárky pro přítele. 😊

Vinné tipy